top of page

CESTOVÁNÍ

   Je spousta míst, které jsem viděla, ale ještě mnohem více těch, které stále toužím navštívit. Na některá z nich se společně můžeme vydat na mém blogu. Svět nabízí spousty možností…

 

   Plánování a organizování bylo dlouhá léta součástí mého zaměstnání. V osobním životě sice už tak skvěle zorganizovaná nejsem, ale co se týče dovolených a výletů, jsou mé přípravy dokonalé :-).

   Nemám potřebu využívat služeb cestovních kanceláří, baví mě si vše do nejmenšího detailu naplánovat sama. Už v tomto momentu jsem blíž ke své cílové destinaci :-). Kilometry, lukrativnost a věhlas míst téměř nehraje roli. Nejsem typický člověk pro pobyt v hotelových komplexech, byť s maximálním počtem hvězdiček. Myslím, že poznám nejlépe země, které chci navštívit, pouze mimo prostory hotelových komplexů. Vřelé úsměvy personálu jsou často pouze součástí image, stejně tak, jako jejich dokonale vyžehlené košile. Skutečný život se odehrává za zdmi resortů.

 

   Po dlouhá léta právě cestování bylo pro mě únikem z pracovního prostředí, plného stresu a neustálých změn. Únikem z každodenní reality pro chvilkový pocit svobody, volnosti a vnitřního klidu.

   Nedávno mi jeden člověk řekl:  „Pokud budeš v životě dělat, to co tě baví, žít život tak, jak chceš ty sama, už nemusíš nikam utíkat“. Slova, na která stále myslím a řídím se jimi.

 

   Dnes má pro mě cestování zcela jiný rozměr. Už to není únik od všedního života, ale přirozená touha poznávat něco nového a hledat inspiraci pro své příští kroky.

 

Bon voyage!

hrad
bottom of page