top of page

Tip na výlet – České Budějovice

Můj první výlet do Jižních Čech. Pro mnohé jistě těžko uvěřitelné.


Nastal čas vše napravit a vydat se na cestu. Mimo jiná zajímavá místa, jsem se nejvíce těšila na zámek Hluboká. Už od dětství miluji hrady a zámky. Prostě místa, kde bydlí princezny. K mému velkému zklamání jsem časem zjistila, že princezna Krasomila na Hluboké bydlela možná tak po dobu natáčení pohádky Pyšná princezna. Přesto je to stále úžasný film a nikdy se mi neomrzí :-).


Zámek Hluboká

Nicméně stále mám moc ráda historická místa. Ten pocit, že se tam před mnoha a mnoha lety, v době zcela odlišné té naší odehrávalo něco, o čem my dnes už jen čteme. Stále mně fascinuje představa života v dávných dobách. Dobře si uvědomuji, že při své rozhýčkanosti bych nepřežila ani den. Když je mi zima, tak si prostě zapnu topení. Když mám žízeň, tak si natočím vodu z kohoutku. Světlo až tak moc nepotřebuji, mám ráda svíčky. Doma jich mám nespočet, pár dnů bych tedy vydržela. Ale elektřinu jako takovou?

Kam bych zapojila notebook? A wifi bych v té době taky nejspíš nenašla. Zůstanu raději u snění :-).

Než jsme se dostala na ono pohádkové místo, tak po skoro 3 hodinové cestě zastavuji na krátkou procházku ve městě, z kterého už je to jen coby kamenem dohodil na Hlubokou. Ano, jsou to České Budějovice. Tady je pár tipů kam se jít podívat.  • Náměstí Přemysla Otakara II – známé svým pravidelným čtvercovým tvarem. Zakladatelem města byl v roce 1265 český král Přemysl Otakar II. Po něm bylo toto náměstí také pojmenováno. Je úžasné vidět původní domy v barokním a renesančním stylu po obvodu celého náměstí.

  • Samsonova fontána.

  • Černá věž (ze 16 století.). Než vystoupáte těch 225 schodů tak si říkáte, že se přece jen vrátíte, že tam stejně určitě nic není. Ale to by jste přišli o nádherný výhled na celé České Budějovice a okolí. Určitě stojí za to, nabrat síly a vyšlápnout vzhůru. Pozor, je to vážně krkolomná cesta. Kdo má rád výzvy bude nadšený :-).

  • Fontána v parku „Na Sadech“.

  • Rabenštejnská věž.

  • Jihočeské muzeum – mapuje historii, kulturu a lidové umění jihočeského regionu.

Tak až se příště vydáte na výlet tímto směrem, nezapomeňte České Budějovice, byť jen na chvíli, navštívit. Zkuste si malou procházkou protáhnout ztuhlé nohy po dlouhé cestě a určitě dejte kafe v biokavárně Café Fér.
 

#ceskebudejovice #tipnavylet #jiznicechy #traveltip #southbohemia #southbohemianregion #tipnavikend #kamnavylet #vyletdocech #vylet #vikendovytip


32 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page