top of page
  • Obrázek autoraKamila Reinnes

CHUTĚ

Včerejší den se opravdu vydařil. Povedlo se mi stihnout termín odevzdání článku pro časopis, hned ráno svítilo Sluníčko a ranní káva se mi opravdu povedla. S úsměvem jsem vyrazila na dopolední cvičení. Na to jsem se hodně těšila. Víkend byl ve znamení testování nových receptů, psaní a ladění všeho možného. Fitko už mi chybělo.


V polovině tréninku se ke mně přidala kamarádka a tak další hodina utekla velmi rychle. Stihly jsme posedět na zahrádce a využít posledních slunečných dnů. Probrali jsme vše možné i nemožné. Pak stačila jedna věta a byla jsem zpět u vaření. Kamarádka prohlásila to, co zná snad každý: „Mám pořád na něco chuť, hlavně na sladký.“


Vyloučili jsme různé příčiny nezvyklých chutí a nakonec se dopracovali k tomu, že základ našich chutí je správně pochopit a uspokojit, co tělu chybí. Ono totiž tělo takto s námi komunikuje. A co říká? „Mám chuť na sladké.“ Je to samé jako: „ Jsem unavené a dochází mi palivo“. Zvláště když máme tělo naučené na jednoduchý cukr, zdroj rychlé energie. Což o to, sem tam si dát něco sladkého neškodí. Problém nastává, když to přestaneme mít pod kontrolou. A následuje další fáze. Čím víc sladkého si dám, tím větší chuť na něj mám. Ale nebojte, vše je možné se odnaučit. A základem je i správně rozluštit signály, které nám naše tělo dává…jako třeba právě chutě.


Naslouchejte svému tělu, dopřejte mu to, co mu opravdu schází a pak si budete moci v klidu dát i něco sladkého. Bez výčitek a stresu. Přidávám takový jednoduchý návod na rozluštění základních chutí. Nejedná se o všelék, ale jako první pomoc určitě stačí. Hlavně těm z vás, co začínáte se změnou jídelníčku a životního stylu.


Hezký den.

Kamila 

#cukr #sladke #chute #naslouchejsvemutelu #zdravyzivotnistyl #vyziva #cokolada #zdrave #pohyb #vnimejsvetelo #vitaminy #mineraly #bezvycitek #jidelnicek #zmeny #zivotnistyl

57 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page