top of page

Domácí mandlovo-kokosové mléko


Pokud dáváte přednost rostlinnému mléku, rozhodně doporučuji výrobu domácího. Jeho příprava není nijak náročná a chuť je zcela nesrovnatelná. Jak by také ne, když kupované, např. mandlové mléko, obsahuje 2 % mandlí. Je mi trochu záhadou, že vůbec jako "mandlové" může být nazýváno. Takže nejen kvalita, ale i cena jsou zcela nesrovnatelné s domácí výrobou.

Příprava doma vyrobeného mléka není nijak časově náročná. Budete potřebovat jen výkonný mixér, větší misku a plátýnko. Poté co si doma sami mléko vyrobíte, už ho nikdy nekoupíte. To mi věřte. :-)


Toto mandlovo-kokosové mléko se skvěle hodí nejen do kaší, vloček či kávy, ale zkuste jej využít i na pečení. Budete překvapeni. Vůně kardamomu a skořice je naprosto úžasná a chuť v kombinaci s kokosem, je zcela neodolatelná.

Ingredience

 • 100 g mandlí (přes noc namočených)

 • 1 lžíce kokosového krému

 • 1 litr vody (odstavené či filtrované)

 • ½ lžičky skořice

 • ½ lžičky kardamomu

 • špetka soli

 • 1 lžíce javorového sirupu (můžete vynechat)

Postup

 1. Mandle scedíme a vložíme do mixéru společně s ostatními surovinami a přidáme vodu.

 2. Mixujeme 2-3 minuty (záleží na výkonu Vašeho mixéru).

 3. Plátýnko položíme na větší misku a opatrně na něj směs nalijeme. Pořádně promačkáváme, abychom vytlačili veškerou tekutinu. Jakmile je mandlová směs suchá, máme hotovo.

 4. Nalijeme do sklenice na mléko a uzavřeme. Skladujeme v lednici až 5 dnů.
TIP: Zbylou směs z mandlí nevyhazujte.přidejte ji do své ranní kaše nebo ji můžete použít při pečení moučníku.


 

#veganmilk #homemademilk #rostlinnémléko #domacivyroba #bezlaktozy #zdrave #mandle #mandlovemleko #homemade #rostlinnestravovani #zivastrava #veganlife

95 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page