top of page

Nejlepší domácí tortilla z lněného semínka

Tortilly mám ráda, ale upřímně, složením kupovaných nejsem příliš nadšená. Proto jsem často zkoušela výrobu domácí, zdravější verze. Tato tortilla je velice snadná. Potřebujete jen 2 ingredience. Nevěříte?

Můžete si jich připravit více a dát je do mrazáku. Tak je budete mít kdykoliv k dispozici. Toto je ta nejlepší a hlavně nejzdravější tortilla na celém světě. Tu prostě musíte vyzkoušet!


Lněné semínko obsahuje omega-3 esenciální mastné kyseliny, antioxidanty, lignany a vysoké množství vlákniny. Mají protivirové, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Jejich konzumace přispívá ke snižování cholesterolu, snížení krevního tlaku, stabilizaci hladiny cukru v krvi a podpory hubnutí.

 

Ingredience


  • 1 hrnek pomletých lněných semínek

  • ¾ hrnku vody

  • ½ lžičky soli


Postup


  1. Vodu dáme do menšího hrnce a přivedeme k varu. Přidáme sůl a zamícháme.

  2. Snížíme plamen a za stálého míchání do vody nasypeme lněná semínka. Mícháme do té doby, než se nám vytvoří kompaktní těsto. Dáme stranou a necháme zchladnout.

  3. Rukama zpracujeme těsto a rozdělíme na 4 ks.

  4. Těsto si dáme mezi dva kusy pečícího papíru a rozválíme na co nejtenčí.

  5. Na vyválené těsto položíme talíř nebo mísu a ořežeme do požadované velikosti.

  6. Opékáme do zlatova na pánvičce zlehka potřené olivovým olejem.


Je už jen na Vás čím tortillu naplníte.

 

#tortilla #homemade #snadno #zdrave #lnenaseminka #vyzivne #healthyeating #svacina #vyzivovyporadce #zdraverecepty #hubneme #fitwithlemonnylimes #hubnemezdrave

1 012 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page