top of page

Podzimní koření

Jak si připravit úžasně voňavou směs


Neuvěřitelné barvy listí všude kolem nás přesvědčily, že podzimní sezóna je tady. Bohužel se musíme rozloučit s letními surovinami, ale přichází nové, stejně úžasné, které nám přináší podzim. Osobně mám velice ráda cukety a dýně. Z nich se dají připravit opravdu úžasná jídla nebo dezerty. Obzvláště dýně jako koláč je neuvěřitelná.


Před pár lety bych tomu nevěřila. Proto jsem vymýšlela, zkoušela, kombinovala a přišla na spoustu báječných receptů. Při práci s dýní je velice důležité používat ta správná koření, které ji dodají tak úžasnou vůni a chuť. Některé ze svých oblíbených receptů budu na svém blogu uvádět a tak se zde zcela jistě objeví mé velice oblíbené koření Dýňový koláč.


Směs koření

Už jste si někdy zkoušeli vyrobit své vlastní koření? Je to snadnější než si myslíte a variace jsou nekonečné. Já si ho vyrábím celkem často, a jelikož mi právě tato směs během víkendu plného pečení došla, dnešní ráno patřilo jeho přípravě. Rozhodla jsem se, že se o něj s Vámi podělím. Jeho příprava zabere jen pár minut a nádherně provoní Vaši kuchyni. Určitě si připravte do zásoby, budete ho tak mít vždy po ruce pro své podzimní vaření a využijete ho i na vánoční pečení. Pojďme si tedy společně připravit tuto nádherně voňavou směs.


Směs Dýňový koláč. Víte co se za tímto názvem skrývá? Je to směs skořice, zázvoru, muškátového oříšku, nového koření a hřebíčku. Občas přidávám i kardamom, který dodá této směsi zase něco navíc. S poměrem koření si můžete hrát dle svých preferencí, až najdete tu perfektní kombinaci právě pro Vás.

Tato směs koření se skvělé hodí do ranních kaší, lívanců, banánového chleba a všech receptů, kde je použita dýně.


Recept na výrobu Dýňového koření.


Ingredience


  • 1 lžička mleté skořice

  • 1 lžička mletého zázvoru

  • ½ lžičky mletého muškátového oříšku

  • ½ lžičky mletého nového koření

  • ½ lžičky mletého hřebíčku

  • 1/3 kardamomu (můžete vynechat)


Postup

  1. Veškeré koření smíchejte a skladujte uzavřené skleničce či dóze. 

#podzimnikoreni #dynovekoreni #dyne #podzim #vunekoreni #pumpkin #pumpkinspice #skorice #koreni #vunekoreni #zazvor #spices #autumn #fitwithlemonnylimes #healthy #vánoce #halloween #podzimníatmosféra249 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page