top of page

FITNESS VÁŽNĚ...

...Aneb proč mít svého trenéra.


Je zvláštní, že lidé vyhledávají odborné rady a pomoci na spoustu věcí, ale co se týče cvičení, často mají pocit, že to zvládnou sami. Vidím to snad každý den za tu řadu let, co do fitka chodím. Nováčci přicházející s velkým nadšením, které bohužel velice často rychle pohasne. Proč tomu tak je? Proč nevytrvají ve svém odhodlání?
Dle mého názoru, problém je hlavně v tom, že nevědí jak cvičit. Není to bohužel tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Na internetu je zcela jistě spousta rad, bohužel dost často velmi odlišných. Jak se tedy v té záplavě informací vyznat?
Co se v článku dozvíte?

 • Je důležité mít svého trenéra?

 • Jak si dobrého trenéra vybrat

 • Jak Vám může pomoci


Každý obor má svého odborníka a ne jinak je tomu i ve světě fitness. Těmi pravými a na slovo vzatými jsou certifikovaní fitness trenéři. Proto bych se v dnešním článku chtěla věnovat tomu, jak je důležité využít služeb, právě certifikovaného osobního trenéra. Pokud to s cvičením myslíte opravdu vážně a chcete dosáhnout předem stanovených výsledků, nepodceňte správný výběr svého „průvodce“. Ať už se jedná o zpevnění těla, redukci váhy, zlepšení fyzické kondice, účast na maratónu či soutěžích.

Zkušený trenér Vás seznámí se stroji, na které ve fitness centru narazíte, ukáže zásobník cviků a sestaví osobní tréninkový plán.

Jeho rady a zkušenosti jsou k nezaplacení, ať už je Vás cíl jakýkoliv.

Jak si dobrého trenéra vybrat?Fitness centra mají svoje trenéry v „nabídce“. Většinou je k dispozici seznam, kde je uvedena fotografie a jejich dosavadní zkušenosti. Vybírejte si nejen na základě certifikátu, ale také dle toho, jak on sám dlouho cvičí. Praxe je prostě praxe, to platí v každém oboru.

Rozhodně by sám měl být v dobré kondici a nejen umět radit :-). Pokud jeho praxe nefunguje na něj, jak potom může fungovat na Vás? Také nepůjdete ke kadeřnici, která je špatně obarvenou blondýnou.
Osobně doporučuji si trenéra tzv.“omrknout”. To znamená, sledujte jak cvičí s klienty a jaký k nim má přístup. Bohužel, dost často je vidět trenéry využívající stále stejné cviky pro různé klienty. To je samozřejmě naprosto špatně. Každý klient by měl mít sestaven svůj osobní tréninkový plán, který bude vyhovovat jeho fyzickým schopnostem, požadavkům a možnostem.

Dobrý trenér s klientem projde vstupní pohovor, kde na základě dotazníku a rozhovoru zjistí vše podstatné k jeho sestavení.
V čem vám osobní trenér pomůže


 1. Motivace – Osobní trenér klienta povzbuzuje a motivuje.

 2. Objasní nejasné - Cvičení může být matoucí. S jeho pomocí se dozvíte informace, které Vám pomohou najít správný směr na vaší fitness cestě.

 3. Technika – Naučí Vás správnému provedení cviků, což je základ k dosažení maximálních výsledků. Předejdete tak případnému zranění.

 4. Cíle - Pomůže Vám nastavit reálné cíle a podrží Vás na cestě k jejich splnění.

 5. Ušetří Vám čas - Na základě přesně sestavného tréninkového plánu budete přesně vědět, co a jak cvičit a zefektivníte tak svůj čas, který v posilovně strávíte.

 6. Zodpovědnost - Kolikrát jste hledali výmluvu proč nejít cvičit? Je mnohem těžší vyhnout se tréninku, pokud je předem domluvený.

 7. Výživa - Není to jen trenér. Mnozí z nich jsou vzdělaní v oboru výživového poradenství a mohou Vám tak být nápomocní i po této stránce.

 8. Osobní přístup – Pomůže Vám vytvořit program na základě vašich specifických požadavků, sportovních zkušeností, úrovně a cílů. S programem “přesně na míru” tak snáze uvidíte výsledky.Poslední rada. Ve dvou se to lépe táhne ;-).

Tak na co ještě čekáte, nehledejte výmluvy a najděte si svého trenéra a pusťte se do toho. Společně to zvládnete!


Hodně štěstí na Vaší nové cestě.


Kamila

 

#fitwithlemonnylimes #fitnesstrener #fitness #fit #dokondice #vyzivovyporadce #hubneme #bezhladoveni #sportujeme #fitnessmotivation #fitnesslife #befit #fitandhealthy

101 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Probiotika

bottom of page